English Polish

Warsztaty plastyczne

A A A
 
  • Rzeżby śniegowe, które wygrały w lutym w tegorocznym konkursie
    Rzeżby śniegowe, które wygrały w lutym w tegorocznym konkursie
  • Wręczenie nagrody  za zajęcie I miejsca w konkursie na rzeżbę śniegową
    Wręczenie nagrody za zajęcie I miejsca w konkursie na rzeżbę śniegową

Od 2014r. prowadzę warsztaty malarskie w GCK Powozownia w Radziejowicach. Do tej pory na zajęcia uczęszczały dzieci, młodzież dorośli z różnych stron Mazowsza, do marca 2020 roku na zajęcia chodziło ponad 60 osób, obecnie uczestników jest ponad 50 osób.

Od 2022r. prowadzę warsztaty plastyczne w Domu Kultury w Żabiej Woli.

W okresie letnim prowadzę plenery malarskie koło Dworku Adama Chełmońskiego.

Uczestników warsztatów przyciąga niesamowita atmosfera, jaka panuje w pracowniach, które prowadzę, dzięki wspaniałym i bardzo zdolnym uczestnikom, ich twórczemu zaangażowaniu w poszukiwaniu nowych tematów i wrażeń twórczych. Na warsztatach każdy maluje, rysuje, a nawet rzeźbi to co chce. Twórcy nigdy  nie są ograniczani  w tworzeniu  i w eksperymentach nowych technik plastycznych. Mam na względzie przede wszystkim dobre samopoczucia malujących i rozwój widzenia plastycznego. Działania plastyczne mają ich odprężać, dawać większe poczucie własnej wartości i sprawiać przyjemność. Młodzież, która pragnie dostać się do szkół plastycznych , ma tu pomoc merytoryczną i metodyczną w nauce rysunku i malowania. Nie ma ograniczeń wiekowych. Niejednokrotnie młodzi malarze udzielają porady dorosłym i odwrotnie. Organizujemy co najmniej 3 wernisaże w roku, na których odbywają się aukcje darowanych obrazów, za zarobione pieniądze kupujemy  materiały malarskie. Nasze obrazy zdobią domy i urzędy nie tylko w kraju , ale i za granica rozsławiając naszą piękna Ziemię Chełmońskiego. Plenery były organizowane są dość często- zależy to od pogody. W czasie pandemii, cały czas malowaliśmy w parku przestrzegając wszelkich środków bezpieczeństwa. Warsztatowicze korzystają też z wyjazdów organizowanych przez ze mnie i Kierowniczkę Biblioteki w Radziejowicach do Muzeum Narodowego. Cały czas wspiera nas merytorycznie profesor Lech Majewski z ASP w Warszawie, który nie jednokrotnie też gościł na naszych wernisażach.

Uczestnicy warsztatów zdobywali liczne nagrody w konkursach plastycznych, nawet o randze międzynarodowej. Czworo uczestników warsztatów za wybitne osiągnięcia w konkursach otrzymało stypendia od Wójta Gminy Radziejowice  .

Prace  i dokonania  naszych artystów, można oglądać na naszych stronach internetowych

Facebook Grupa Malarska Powozownia, Facebook Hanna Gancarczyk